Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

O'Leary – jeden pilot wystarczy

Lotnictwo cywilne, 09 września 2010

Michael O'Leary prezes Ryanair ponownie stwierdził, że na wielu trasach wystarczy tylko jeden pilot. W przypadku jego niedyspozycji, powinna go zastąpić... stewardesa.

</span>Jak tak dalej pójdzie, Michael O'Leary zaproponuje całkowite wyeliminowanie pilotów. Wystarczy np. przeszkolić część pasażerów / Zdjęcie: blindgossip.com

Wypowiedź prezesa największej, niskokosztowej linii europejskiej została zamieszczona w ostatnim wydaniu Business Week. Michael O'Leary stwierdził, że przy skomputeryzowaniu nowoczesnych samolotów, drugi pilot na wielu trasach staje się zbędny. Niech steruje ten cholerny komputer, powiedział.

W przypadku niedyspozycji pilota, maszynę powinien sprowadzić na ziemię jeden z członków personelu pokładowego, np. stewardesa. Michael O'Leary stwierdził, że można przeszkolić w tym manewrze wybranych członków załóg lub nawet cały personel latający.

Choć wiele pomysłów prezesa Ryanaira znalazło swoje zastosowanie i stało się podstawą jego dotychczasowych sukcesów, ta propozycja nie znajdzie jednak uznania we władzach, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.