Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czechy w programie KC-390

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 września 2010

Czechy i Brazylia podpisały porozumienie, na podstawie którego Praga kupi 2 transportowe Embraery KC-390, a czeskie przedsiębiorstwa będą uczestniczyć w ich seryjnej produkcji.

List intencyjny podpisali 13 września w Pradze ministrowie obrony Czech i Brazylii, Alexandr Vondra i Nelson Jobim (brazylijski minister obrony był w Czechach po raz pierwszy w historii). Na jego podstawie Praga ma kupić 2 samoloty transportowe KC-390. Z kolei Aero Vodochody będą produkować tylną część kadłuba, drzwi i elementy ruchome skrzydeł samolotu. Umowa na ten temat ma zostać podpisana - według Jobima - pod koniec 2010. Porozumienie dotyczy też szerszej czesko-brazylijskiej współpracy przy modernizacji wyposażenia wojskowego i szkoleniu żołnierzy. Być może Brazylia będzie zainteresowana pozyskaniem czeskich samolotów szkolno-bojowych L-159 oraz modernizacją rosyjskich śmigłowców, w czym specjalizuje się LOM Praha.

Czechy to kolejne państwo, które będzie uczestniczyć w programie KC-390. Wcześniej do programu weszło Chile, Kolumbia i Portugalia. W sumie brazylijski Embraer dysponuje zamówieniami na 54 KC-390, w tym 28 zamówiło lotnictwo wojskowe Brazylii.

KC-390 to samolot transportowy, który ma zastępować C-130 Lockheed Martina dzięki znacznie niższej cenie (50 mln USD wobec 120 mln USD). Jego udźwig ma wynosić 21-23 t, a zasięg przekraczać 6 tys. km. Samolot ma być budowany w wersji transportowej i jako zbiornikowiec. Prototyp KC-390 ma zostać oblatany na przełomie 2014/2015. Seryjna produkcja jest planowana na 2018.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.