Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cathay Pacific zamówiły 30 A350 XWB

Lotnictwo cywilne, 17 września 2010

Linie Cathay Pacific podpisały ostateczny kontrakt na 30 samolotów Airbus A350 XWB wartych katalogowo 7,83 mld USD.

Umowa została zawarta wczoraj w Hong Kongu przez Tony'ego Tylera, prezesa Cathay Pacific, i Johna Leahy'ego, dyrektora operacyjnego Airbusa. Kontrakt wart jest 60,84 mld dolarów HK (7,83 mld USD). Linie zamierzają eksploatować nowe samoloty głównie do obsługi bezpośrednich, dalekich lotów do Europy.

Linie zamówiły samoloty Airbusa w wersji A350-900. Będą one napędzane silnikami Roll-Royce Trent XWB. Dostawy mają potrwać od 2016 do 2019.

Portfel zamówień na A350 XWB wynosi obecnie 558 samolotów dla 34 odbiorców. Zamówienie Cathay Pacific podwoiło liczbę samolotów tego typu zamówionych w br. Wcześniej 25 A350 XWB zamówiły United Airlines, a 5 TAM. Po odjęciu 7 samolotów, z których zrezygnowały Dubai Airlines, tegoroczne zamówienia netto na A350 XWB sięgnęły dotąd 53 sztuk.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.