Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

35 tysięcy odrzutników do F88

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 września 2010

Thales Australia wygrał kontrakt na dostawy ponad 35 tysięcy odrzutników do strzelania amunicją ślepą do karabinków uniwersalnych F88.

Thales Australia dostarczy armii australijskiej ponad 35 tysięcy  odrzutników do strzelania amunicją ślepą do karabinków F88. Masa BTBFA  wynosi około 0,43 kg (połowa masy bagnetu M9/Buck 188), jest on  przystosowany do strzelania nową amunicją ślepą Thales F3A1 / Zdjęcie:  Thales Australia

Australijski oddział koncernu Thales dostarczy Defence Materiel Organization (DMO) ponad 35 tysięcy odrzutników do strzelania amunicją ślepą BTBFA (Bullet Trap Blank Firing Attachment) do 5,56-mm karabinków uniwersalnych Austeyr F88, F88SA1 i F88A4. BTBFA został zaprojektowany na miejscu i wytwarzany jest w Australian Soldier Systems Development and Support Centre (dawnych zakładach Australian Defence Industries) w Lithgow, w miejscu, w którym produkowana jest również broń strzelecka.

Odrzutnik mocowany jest na lufie i pozwala automatyce broni funkcjonować poprawnie przy strzelaniu amunicją ślepą. Jego zadaniem jest zachowanie odpowiedniego ciśnienia gazów prochowych w lufie podczas prowadzenia ognia, aby system gazowy mógł poprawnie zadziałać i broń została przeładowana.

Dotychczas używane odrzutniki BFA (na zdjęciu) spełniały swoją funkcję,  ale pozbawione były możliwości przechwytywania pocisków amunicji  bojowej, gdyby ta została przypadkowo załadowana i wystrzelona /  Zdjęcie: ADF

Zadaniem nowego BTBFA jest również poprawienie bezpieczeństwa ćwiczących żołnierzy lub osób postronnych, przez wyłapanie pocisku naboju bojowego, gdyby ten został przypadkowo załadowany i wystrzelony. Dotychczas użytkowany odrzutnik BFA (Blank Firing Attachment) był pozbawiony takiej możliwości. BTBFA zatrzymuje pocisk kalibru 5,56 mm poruszający się z prędkością 800 m/s na odcinku 60 mm.

Odrzutnik został pomalowany na czerwono, dzięki czemu jego obecność na lufie jest łatwo zauważalna. Jest on mocowany bezpośrednio na lufie i nie wymaga żadnych modyfikacji używanych karabinków. Poza odmianą do F88, Thales Australia ma w swojej ofercie również odrzutniki podobnego rodzaju do innej broni strzeleckiej wykorzystywanej przez armię tego państwa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.