Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa białoruskiego MiG-29

Lotnictwo wojskowe, 24 września 2010

Wczoraj po południu rozbił się MiG-29UB białoruskich wojsk lotniczych. Piloci zginęli.

Do katastrofy doszło wczoraj ok. 17:00 czasu lokalnego (14:00 GMT) w czasie lotu treningowego na małej wysokości. Piloci ćwiczyli figury wyższego pilotażu. Samolot rozbił się niedaleko wioski Razdiałowiczi na zalesionym bagnie, 40 km od Gancewicz. Według świadków, piloci wyprowadzili samolot poza teren zabudowany, by uniknąć ofiar na ziemi. Nie wiadomo dlaczego nie udało im się katapultować. Obaj zginęli.

Rozbity MiG-29UB należał do 61. Bazy lotnictwa wojskowego WWS i PWO Białorusi w Baranowiczach. Zginął pilot pierwszej klasy, dowódca eskadry ppłk Siergiej Kowalienko i pilot drugiej klasy, zastępca dowódcy klucza mjr Aleksandr Żigajło.

21 kwietnia 2010 zderzyły się dwa MiG-29 należące do 927. Bazy lotnictwa myśliwskiego w Bierioza. Jeden z nich rozbił się, a drugi mimo uszkodzeń wylądował w bazie. Nikomu nic się nie stało.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.