Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wirtualny Turbine Toucan

Lotnictwo cywilne, 04 października 2010

Powstanie symulator lotu Turbine Toucan, akrobatycznego dwupłata, który ma być zdolny do pionowego lotu, dzięki silnikowi dużej mocy.

Samolot wzbił się w powietrze w 2007. Od tego czasu udało mu się pobić w swojej klasie rekord czasu wznoszenia na wysokość tysiąca metrów (ok. 2 minut). Kryzys gospodarczy zamroził jednak proces testów w locie i występów na imprezach lotniczych / Zdjęcie: Turbine Toucan

Symulację opracują wspólnie Infinity Entertainment Inc. i PSD-International. Na razie będzie to erzac prawdziwego samolotu, który nie zakończył jeszcze procesu rozwojowego.

Akrobatyczny dwupłat o maksymalnej masie startowej 1025 kg, został wyposażony w silnik turbinowy o krótkotrwałej mocy maksymalnej 751 KM i mocy stałej 657 KM. Pozwala to na osiągnięcie współczynnika mocy do masy, rzędu 1,65:1, co umożliwia teoretycznie realizowanie lotów pionowych z przyspieszeniem, podobnie jak w przypadku części wojskowych samolotów wielozadaniowych.

Maszyny lotnictwa ogólnego mają ten współczynnik poniżej 1:1, tak więc Turbine Toucan pozwoli na wykonywanie nieosiągalnych obecnie akrobacji. Mimo, że samolot nie zakończył jeszcze programu prób, w czasie testu z 2007, zdołał pobić rekord czasu wznoszenia na wysokość 1 tys. m (3000 stóp), dzięki lotowi pod kątem ok. 75º.

Kryzys gospodarczy spowodował jednak odpływ sponsorów i wstrzymanie testów w locie. Maszyna nie wzięła również udziału w pokazach lotniczych w ubiegłym i bieżącym roku, co dodatkowo skomplikowało sytuację producenta. Na razie deklaruje on jednak, że program rozwoju konstrukcji będzie kontynuowany.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.