Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Le Terrible w służbie

Marynarka wojenna, 04 października 2010

Francuska marynarka wojenna poinformował dzisiaj o przyjęciu do służby ostatniego z czterech zamówionych, strategicznych okrętów podwodnych typu Le Triomphant.

Okręt został wyposażony w 16 pocisków balistycznych M51. Każdy z nich przenosi na odległość 8-10 tys. km, po 6 głowic TN 75 o sile 100 kT każda. Pozostałe trzy okręty typu Le Triomphant są wyposażone w sześciogłowicowe pociski M45, ozasięgu 6000 km. Zostaną przystosowane do nowej broni w czasie okresowych remontów / Zdjęcie: DCNS

Uroczystość miała miejsce 20 września, jednak Marine Nationale poinformowała o tym fakcie dopiero dzisiaj.

Przyjęcie do służby Le Terrible kończy 10-letni okres budowy i wdrażania do służby ostatniej z jednostek typu Le Triomphant (zobacz również: Wodowanie Le Terrible). Francuskie siły atomowe uzyskały dzięki temu swój docelowy potencjał.

Le Terrible to okręt o wyporności nawodnej 12 640 t i podwodnej 14 300 t. Długość i średnica kadłuba wynoszą odpowiednio 138 oraz 12,5 m. Układ napędowy, oparty o reaktor K-15, o mocy ponad 41 tys. KM, zapewnia maksymalna prędkości podwodną ponad 25 w. DCNS zapewnia, że ślad akustyczny nowej jednostki (30 db) jest tysiąc razy mniejszy niż okrętów starszego modelu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.