Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zginął mistrz świata w akrobacji

Lotnictwo cywilne, 04 października 2010

W katastrofie samolotu turystycznego na południu Francji zginął mistrz świata w akrobacji samolotowej z 2009 Renaud Ecalle, jego żona i dwoje ich dzieci.

Samolot Jodel DR-1050, który pilotował Renaud Ecalle rozbił się wczoraj na północny wschód od Lodeve po 19:30 czasu lokalnego (17:30 GMT). O 19:37 utraciła z nim kontakt wieża kontroli lotów w Montpellier. Ecalle wracał ze zlotu miłośników lotnictwa w Jonzac (na zdjęciu - podczas zlotu) na południowym wschodzie Francji do bazy wojskowej w Salon-de-Provence. Na co dzień znakomity pilot akrobacyjny był bowiem kapitanem lotnictwa wojskowego (l'Armée de l'Air), latającym myśliwcem Mirage F1.

Renaud Ecalle zwyciężył w mistrzostwach świata w akrobacji samolotowej w klasie unlimited w 2009. W bieżącym roku został mistrzem Europy. Na różnych samolotach wylatał 2600 godzin.

Dzieci, które zginęły w katastrofie miały 2 i 4 lata.

Do katastrofy mogła przyczynić się pogoda. Lot odbywał się już po zmroku, przy silnym wietrze, dochodzącym do 80 km/h. Pilot informował wieżę o kłopotach z nawigacją. Wrak rozbitego samolotu został znaleziony dopiero dziś przez załogę śmigłowca Super Puma. W akcji poszukiwawczo-ratowniczej uczestniczyło kilka śmigłowców.

Rozbity samolot to Jodel DR-1050 nr rej. F-BKBZ, nr ser. 268 zbudowany w 1961.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.