Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe symulatory dla Thun

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 października 2010

Rheinmetall Defence przekazał Szwajcarii kilkanaście symulatorów pojazdów wojskowych, kończąc tym samym rozbudowę centrum szkoleniowego Thul.

Wnętrze jednego z symulatorów / Zdjęcie: Rheinmetall Defence

Przekazane urządzenia to symulatory ELSA Spz2000 i ELSA Leo II WE, pozwalające na ćwiczenia załóg szwajcarskich bwp CV90 i czołgów podstawowych.

Jednocześnie zakończono rozbudowę systemu symulacyjnego ELTAM, centrum szkoleniowego wojsk zmechanizowanych w Thun. Mogą w nim ćwiczyć pojedynczy żołnierze-celowniczy pojazdów bojowych, jak również całe pododdziały, do szczebla batalionu włącznie. Centrum przeznaczone jest dla wojsk pancernych, zmechanizowanych i artylerii. Możliwym jest jednak realizowanie zadań logistycznych i sanitarnych.

Ośrodek tworzy m.in. 35 modeli pojazdów bojowych, 348 projektory i 900 komputerów. System odwzorowuje teren o powierzchni 1666 km², obejmując obszary zurbanizowane, leśne i przeszkody wodne. Wirtualna sieć dróg ma długość 9 tys. km.

ELTAM może tworzyć realizować dowodne scenariusze taktyczne, w oparciu o bogatą bazę danych. Zawiera ona m.in. wirtualne obrazy i charakterystyki pojazdów bojowych oraz standardowych statków powietrznych.


Drukuj Góra