Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmiany wenezuelskich wojsk lądowych

Wojska lądowe, 05 października 2010

W związku z zakupami sprzętu wojskowego w Rosji, władze wojskowe Wenezueli realizują plan stworzenia 3 brygad i przezbrojenia dwóch kolejnych jednostek tego typu.

Wenezuela posiada 84 czołgi podstawowe AMX-30. Już wkrótce dołączą do nich 92 rosyjskie T-72B1V, dzięki czemu możliwym będzie utworzenie brygady pancernej, z istniejącej brygady piechoty / Zdjęcie: Mundo Automotivo

Ostatnie, duże zakupy rosyjskiego uzbrojenia obejmują m.in. 92 czołgi T-72B1V, 250 BWP-3M, 250 transporterów BTR-80, 65 wyrzutni rakietowych BM-30 Smiercz, jak również haubice samobieżne 2S19 Msta-S oraz zestawy przeciwlotnicze S-300, Buk-2M i S-125 Newa 2M.

Dzięki temu możliwym jest rozbudowanie wojsk lądowych. Obecnie składają się one z 6 dywizji, w tym jednej pancernej. W większości ich brygad (łącznie 20 plus dwie samodzielne) to jednostki piechoty zmotoryzowanej i lekkiej piechoty, przeznaczonej do walk w dżungli.

Po zakończeniu dostaw nowego sprzętu powstaną trzy nowe brygady: 14. Brygada Zmechanizowana w Maracaibo, 53. Brygada Lekkiej Piechoty (Brigada de Infantería de Selva, przeznaczona do działań w dżungli) oraz 49. Brygada Obrony Przeciwlotniczej. Ta druga jednostka będzie miała 5 batalionów i wejdzie prawdopodobnie w skład V Dywizji Lekkiej, składającej się z 2 brygad piechoty (51 i 52 Brigada de Infantería de Selva).

Jednocześnie 11. Brygada Piechoty I. Dywizji Piechoty zostanie przeformowana w brygadę pancerną, a 44 Lekka Brygada Pancerna IV Dywizji Pancernej - w brygadę artylerii.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa - Juana Carlosa Cicalesiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.