Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strzelanie holenderskiego NASAMS

Wojska lądowe, 06 października 2010

Holenderskie ministerstwo obrony poinformowało, że w ostatnich dniach września przeprowadzono w Norwegii pierwsze strzelanie systemu przeciwlotniczego NASAMS.

Pierwsza próba została przeprowadzona na norweskim półwyspie Andøya / Zdjęcie: MO Holandii

W sierpniu ubiegłego roku holenderskie wojska lotnicze uroczyście odebrały system obrony przeciwlotniczej Royal Netherlands Army Ground Based Air Defense System (Army GBADS). Składa się on z mobilnych radarów TRML-3D, wozów dowodzenia, łączności oraz 6 wyrzutni pocisków AIM-120 AMRAAM (NASAMS) i może współdziałać z samolotami oraz systemami wojsk lotniczych (zobacz: Holenderski system przeciwlotniczy).

Pierwsze strzelanie zakończyło okres wdrażania systemu i osiągnięcia gotowości operacyjnej. Army GBADS jest w stanie niszczyć statki powietrzne na dystansach do 75 km i średnich pułapach lotu. W ten sposób wpisuje się w zintegrowany system przeciwlotniczy, składający się z lekkich wyrzutni Stinger oraz zestawów Patriot, odpowiadających za obronę przed atakami na dużych dystansach i najwyższych pułapach lotu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.