Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wreszcie początek prac w Modlinie

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 08 października 2010

Dzisiaj, o 10:00 rozpoczęła się wreszcie rozbudowa portu lotniczego w Modlinie. W założeniu ma to być port komplementarny dla warszawskiego Okęcia, z którego operować mają linie niskokosztowe i lotnictwo ogólne.

<span>Zdjęcie: Bartosz Głowacki</span>

Uroczystość otworzył Piotr Okienczyc, prezes spółki Port Lotniczy Modlin. Następnie dokonano otwarcia bramy, przez którą na teren lotniska wjechały maszyny budowlane. W dalszej kolejności, podczas krótkiej konferencji prasowej poinformowano zgromadzonych gości o planach związanych z rozwojem lotniska w Modlinie.

Pierwszy etap prac obejmie przebudowę istniejącego pasa startowego, a kolejny - budowę terminala, hangarów i budynków obsługi lotniska. Zakres prac obejmuje zarówno modernizację istniejącej infrastruktury, jak i nowe inwestycje, niezbędne do funkcjonowania nowoczesnego lotniska komunikacyjnego. Zmodernizowana zostanie droga startowa i przeprowadzone będą remonty płaszczyzn postojowych i dróg kołowania. Lotnisko zostanie wyposażone w oświetlenie nawigacyjne CAT.II oraz pomoce nawigacyjne - ILS/DME CAT.II i DVOR/DME. Oprócz tego wykonana zostanie także modernizacja bocznicy kolejowej i rozpocznie się budowa stacji kolejowej, hotelu i bazy paliw.

Otwarcie portu lotniczego w Modlinie zapowiadano już wielokrotnie. Tym razem rozpoczęcie działalności lotniska zaplanowano na przełom kwietnia i maja 2012, czyli - jak w wypadku wielu innych obiektów w Polsce - przed inauguracją Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Nowy terminal pozwoli na jednoczesną odprawę czterech samolotów pasażerskich wielkości A320 / B737. Plany zakładają, że rocznie w Modlinie wykonywanych ma być 24 tys. operacji lotniczych, a port będzie obsługiwał 1,8 mln pasażerów.

Wartość projektu szacowana jest na 400 mln złotych.


Drukuj Góra