Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Cessna Citation w Meksyku

Lotnictwo cywilne, 10 października 2010

8 osób zginęło w katastrofie samolotu dyspozycyjnego Cessna Citation w górzystym terenie nad Zatoką Meksykańską.

Samolot wystartował 6 października o 7:43 z lotniska Canticas w Minatitlan, lecąc do Veracruz (General Heriberto Jara). Na pokładzie było dwóch pilotów i 6 menedżerów sieci handlowej Coppel. Wkrótce po starcie utracono łączność z samolotem. Lot odbywał się w fatalnych warunkach atmosferycznych, w deszczu i mgle - widzialność wynosiła 0,5-1,5 km, a podstawa chmur 150-200 m. W tym rejonie to pora cyklonów.

Początkowo poszukiwania prowadzono w górach Sierra de Santa Martha. Fragmenty samolotu znaleziono dopiero około południa następnego dnia na plaży nad Zatoką Meksykańską, niedaleko kolonii nazywanej City Olmec, na zachód od portu Coatzacoalcos. Nie było wśród nich zwłok pasażerów i pilotów. Ich poszukiwania nadal trwają. Woda może je wyrzucić w ciągu kilku dni.

Pasażerowie, którzy zginęli to Alejandro Quintero Osuna, Guadalupe Camacho Brenda Gastelum, David Johnston Soria, Freddy Peraza Arturo Sarmiento, Norma Leticia Medina Torres i Salvador Sanchez. Załogę stanowili piloci Leyva Bernardo y Javier Estrada i Montoya.

Rozbity samolot to Cessna 501 Citation I/SP nr rej. XA-TKY, nr ser. 501-0029, należąca do Aviones Taxi AIFE.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.