Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podpisanie umowy o estońskich Sisu

Wojska lądowe, 11 października 2010

Przedstawiciele Estonii i Holandii podpisali w ubiegłym tygodniu zapowiadaną wcześniej umowie o sprzedaży 81 transporterów opancerzonych Sisu XA-188.

Jeden z 60 estońskich transporterów Sisu, zakupionych w 2004, bezpośrednio z zapasów armii fińskiej. Pojazdy bojowe, wysłane do Afganistanu, zostały wyposażone w opancerzone obrotnice dla wkm / Zdjęcie: MO Estonii

Informację o transakcji ujawnili Estończycy już w sierpniu, po zakończeniu merytorycznej części negocjacji (zobacz: Holenderskie Sisu dla Estonii).

Finalna umowa została podpisana 7 października, przez Marrana Mikkę, estońskiego wiceministra ds. zakupów wojskowych i Lexa Hendrichsiego, dyrektora agencji zamówień wojskowych. Zakłada przekazanie 81 transporterów, wyprodukowanych w latach 1998-1999, za 320 mln estońskich koron (ok. 20,5 mln Euro). Przed dostawami - które zakończą się w 2015 - przejdą one remont w holenderskich zakładach.

Pierwsze z nich trafią już za kilka miesięcy, bezpośrednio do estońskiego kontyngentu w Afganistanie. Holenderskie transportery są nowsze od posiadanych obecnie przez Estonię i zapewniają nieco wyższy poziom ochrony balistycznej oraz przed skutkami wybuchów min.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra