Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmierć w kokpicie Boeinga

Lotnictwo cywilne, 17 października 2010

Kapitan Boeinga 777-300ER Qatar Airways zmarł w czasie lotu. Drugiemu pilotowi udało się bezpiecznie wylądować.

Do incydentu doszło 13 października w czasie lotu Qatar Airways nr QR645 z Manili na Filipinach do Doha - stolicy Kataru. Na pokładzie Boeinga 777-300ER znajdowało się 260 pasażerów. Kapitan samolotu zmarł na atak serca niecałą godzinę po starcie. Kontrolerzy lotu skierowali Boeinga do Kuala Lumpur w Malezji. Tam bezpiecznie drugi pilot wylądował o 11:35 czasu lokalnego.

Pasażerów nie poinformowano o przyczynach międzylądowania. O 13:15 (5:16 GMT) samolot wystartował do dalszego lotu z nową załogą. W Doha wylądował o 15:37 czasu lokalnego, po ponad 4,5 h lotu.

Pilot, który zmarł w czasie lotu, to 43-letni Hindus Ajay Kukreja. Pracował w Qatar Airways od 5 lat. Nieoficjalnie wiadomo, że był astmatykiem. Jego ciało przewieziono do Serdang Hospital w Kuala Lumpur, a wkrótce potem do Mumbaju. Kukreja osierocił dwoje dzieci: 13-letniego chłopca i 10-letnią dziewczynkę.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.