Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samobójca wyskoczył z samolotu

Lotnictwo cywilne, 21 października 2010

26-letni Niemiec popełnił samobójstwo, wyskakując z samolotu wynajętego na lot widokowy.

26-letni Pascal R. wynajął 16 października małą, jednosilnikową Cessnę 172 na lotnisku w Augsburgu, by polecieć nad stolicę Bawarii - Monachium. Dysponował kuponem promocyjnym i upierał się przy locie mimo nienajlepszej pogody. Gdy samolot wracał po przelocie nad Allianz Arena i znajdował się na wysokości 500 m, przelatując nad Bergkirchen, Pascal R. próbował sterroryzować nożem pilota, by zmusić go do rozbicia maszyny. 42-letni pilot, Mario D., do niedawna żołnierz Bundeswehry, nie poddał się mimo odniesienia ran twarzy i rąk. Wówczas, ok. 14:20 pasażer otworzył drzwi i wyskoczył z samolotu.

Ciało samobójcy znaleziono bardzo szybko, bo spadł on na budynek gospodarczy niedaleko Palsweis w okręgu Dachau (30 m od autostrady A8 Monachium - Augsburg), przebijając dach (zdjęcie: Niels P. Joergensen). Zginął na miejscu. W mieszkaniu samobójcy w Augsburgu policja znalazła list pożegnalny. Jego treści nie ujawniono. Podano jedynie, że 26-latek miał częste zatargi z policją, między innymi związane z zażywaniem narkotyków.

Pilotowi samolotu, mimo odniesionych ran, udało się bezpiecznie wrócić na lotnisko startu i wylądować. Tam go opatrzono. Zarówno pilotowi, jak i właścicielowi gospodarstwa, na które spadł samobójca, policja zapewniła opiekę psychologiczną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.