Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmierć w replice Spitfire’a

Lotnictwo cywilne, 22 października 2010

W katastrofie repliki myśliwca z II w.św. Supermarine Spitfire niedaleko australijskiego lotniska Gympie zginął 61-letni pilot.

Do katastrofy doszło ok. 15:50 czasu lokalnego 10 kilometrów na południe od Gympie w Lagoon Pocket Road. Samolot rozbił się na wiele drobnych kawałków. Pilot i właściciel repliki, 61-letni instruktor lotniczy Ray Gresham zginął na miejscu.

Rozbity samolot to Spitfire Mk26 - dwumiejscowa, całkowicie duralowa replika myśliwca o wielkości ok. 80% samolotu oryginalnego. Przed katastrofą leciał w kierunku Watts Bridge Memorial Airfield koło Mt Beppo, niedaleko Somerset Dam. Warunki pogodowe były bardzo dobre, było słonecznie, wiał lekki wiatr.

Ray Gresham mieszkał 800 m od lotniska Gympie Aerodrome. Żył tam od 37 lat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.