Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mini bomba Raytheona

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 października 2010

Raytheon przeprowadził udane testy nowej bomby precyzyjnej, przeznaczonej do uzbrojenia małych, taktycznych bsl. Próby odbyły się na poligonie Yuma Proving Ground.

Cobra Raytheona. Bsl ma maksymalną masę startową ponad 45 kg. Rozpiętość skrzydeł wynosi ok. 3,4 m, zaś długość ok. 2,8 m. Napędza go silnik o mocy 16,5 KM, zapewniający osiągnięcie prędkości przelotowej ok. 100 km/h. Taki bsl posłużył za nośnik nowej bomby STM / Zdjęcie: Raytheon

Raytheon jest jednym z amerykańskich przedsiębiorstw, badających możliwość stworzenia uzbrojenia dla najmniejszych bezzałogowców taktycznych, przy zachowaniu maksymalnej, możliwej skuteczności.

Efektem prac jest Small Tactical Munition (STM). To mała bomba, o długości ok. 60 cm i masie rzędu 7 kg masy. Jest naprowadzana w podwójnym trybie: laserowo oraz przy pomocy systemu GPS i sprzężonego z nim systemu inercyjnego. Dzięki temu możliwym jest zarówno atakowanie celów stacjonarnych, jak i poruszających się, a podświetlonych promieniem światła.

Pod koniec ubiegłego tygodnia przedstawiciele Raytheona poinformowali o przeprowadzeniu dwóch testów STM na poligonie Yuma Proving Ground. Scenariusz prób zakładał naprowadzenie bomb w pierwszym okresie lotu przez system GPS, a w ostatniej fazie, wykorzystanie podświetlenia laserowego. Obie próby zakończyły się sukcesem.

Do wyniesienia nowej bomby posłużył mini bsl Cobra.


Drukuj Góra