Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AUSA – Nowości ELCAN

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 października 2010

Na wystawie AUSA w Waszyngtonie zadebiutowały dwa nowe celowniki ELCAN, opracowane dla jednostek specjalnych - SpecterDR 1x-6x oraz SpecterHR dla wkm.

Porównanie najnowszego SpecterDR 1x-6x do wcześniejszego modelu 1,5x-6x. Zwraca uwagę przeniesienie dźwigni zmieniającej powiększenie z dolnej części korpusu na bok, co ułatwia jej szybkie przemieszczenie

ELCAN jest kanadyjskim przedsiębiorstwem, częścią grupy Raytheon, produkującym celowniki optyczne. Przez lata dostarczał m.in. lunety C79 (SpecterOS 3,4x) mocowane na karabinkach C7 i C8, używanych przez armię kanadyjską i holenderską. W 2003, we współpracy z Naval Surface Warfare Center Crane, spółka stworzyła celownik łączący w sobie cechy kolimatora i lunety o stałym powiększeniu, nazwany SpecterDR.

Początkowo powstały celowniki 1x-4x (przyjęte do uzbrojenia USSOCOM jako SU230/PVS-C, używane m.in. w JW2305, patrz: Nowe gromy GROM, RAPORT-wto 04/2008), następnie rozszerzono ofertę o model 1,5x-6x, pokazany po raz pierwszy w Polsce na MSPO 2010.

Na tegorocznej wystawie AUSA debiutuje odmiana 1x-6x, stworzona na zlecenie jednostek specjalnych US Army. Nowa konstrukcja powstała dla broni kalibru 7,62 mm i pozwala - przez przesunięcie umieszczonej na korpusie dźwigni - na natychmiastowe przejście z kolimatora bez powiększenia, używanego w terenie zurbanizowanym lub pomieszczeniach do strzelania na dystanse do 500 metrów, przy użyciu powiększenia 6x.

Nowy SpecterHR należy do rozwijającego się szybko segmentu celowników przeznaczonych na broń wsparcia - 12,7-mm wielkokalibrowe karabiny maszynowe lub 40-mm granatniki maszynowe / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Kanadyjski producent zaprezentował również nowy celownik przeznaczony dla broni wsparcia kalibru 12,7 mm, nazwany SpecterHR (Heavy Reflex), rozwijany również na zlecenie jednostek specjalnych. Produkcja ma rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Kolimator o masie 2,5 kg ma dwa znaki celownicze, których punkt trafienia różni się o 500 m, pozwalający na szybkie namierzanie przemieszczających się celów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.