Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyrok za oślepienie laserem

Lotnictwo cywilne, 28 października 2010

20-letni Nathan Ramon Wells spędzi najbliższe 1,5 roku w więzieniu, za umyślne oślepienie znacznikiem laserowym pilota policyjnego śmigłowca.

Kalifornijska policja drogowa (California Highway Patrol) wykorzystuje m.in. przedstawiony na zdjęciu EC350 AStar, dostaczony przez spółkę American Eurocopter / Zdjęcie: CHP

3 czerwca ubiegłego roku śmigłowiec CHP patrolował jedną z dzielnic Cathedral City, po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży. Przeszukiwał teren na wysokości ok. 220 m. W trakcie jednego z zawisów, pilot został oślepiony silnym strumieniem zielonego światła laserowego. Musiał przerwać obserwację i oddalić się, by odzyskać kontrolę nad maszyną.

Załoga zdołała jednak określić samochód, z którego użyto znacznika. Śledząc go, przy pomocy systemów obserwacji nocnej, policjanci zlokalizowali dom właściciela. Przybyli na miejsce funkcjonariusze aresztowali 20-latka, który przyznał się do świadomego celowania znacznikiem w kabinę pilotów śmigłowca.

Mimo, że po wpłaceniu kaucji odpowiadał z wolnej stopy, sąd uznał go w lipcu winnym wymuszenia przerwania prac policji oraz stworzenia zagrożenia dla życia.

Dzisiaj wydano wyrok, skazujący Nathana Ramona Wellsa na półtora roku więzienia, co jest jednym z niższych wymiarów kary. Według załóg śmigłowców, przypadki oślepiania pilotów silnym promieniem lasera w tym rejonie zdarzały się już wcześniej. Niestety, policja nie reagowała na zgłoszenia...


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.