Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmigłowiec rozbił się w Antarktyce

Lotnictwo cywilne, 29 października 2010

Ekipa poszukiwawcza samolotu AP3 Orion odnalazła wrak śmigłowca AS350 ok. 100 km od antarktycznej bazy Dumont d'Urville. W katastrofie zginęły 4 osoby.

Szczątki zaginionego wczoraj śmigłowca odnaleziono dziś po wielogodzinnych poszukiwaniach. Należący do RAAF samolot AP3 Orion operował z bazy w Nowej Zelandii wraz z podobnym samolotem amerykańskim. Poszukiwania trwały od rana w trudnych warunkach atmosferycznych, przy bardzo złej widoczności, w temperaturze od -1 do -12oC.

Poszukiwany śmigłowiec AS350 Squirrel wystartował z pokładu statku badawczego Astrolabe z 4 Francuzami na pokładzie. Jednym z nich był pilot, drugim mechanik, a dwaj pozostali to naukowcy z Polar Institute Paul-Emile Victor, badający Antarktykę z bazy Dumont d'Urville. Ich ciała odnaleziono w pobliżu wraku śmigłowca, którego szczątki były rozrzucone w promieniu ok. 150 m.

Śmigłowiec wiózł zaopatrzenie dla bazy. Poruszał się na niewielkiej wysokości, 10-20 m, z prędkością 30-40 km/h.

Ekipy poszukiwawcze korzystały z sygnału wysyłanego przez urządzenie zainstalowane na pokładzie rozbitego śmigłowca. Wskazywało ono miejsce ok. 100 km od bazy Dumont d'Urville i 280 km od statku Astrolabe, który znajdował się na granicy lądolodu. W poszukiwaniach poza samolotami brał też udział australijski statek Aurora.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.