Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Termowizja z USA i Japonii dla FR

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 października 2010

Administracja USA zgodziła się po raz pierwszy w historii na eksport urządzenia termowizyjnego używanego do celów specjalnych. Zastosowana w nim matryca pochodzi z Japonii.

Zgodę wydał Departament Handlu USA, a kontrakt dotyczy modułu termowizyjnego z matrycą C100 używaną m.in. przez Departament Spraw Wewnętrznych. Pośrednikiem ma być wyspecjalizowana w handlu z Rosją, Ukrainą i krajami WNP mała spółka Nexel. Producentem matrycy jest japońska NEC Avio.

Niechłodzone matryce mikrobolometryczne serii C100 o rozdzielczości 320 x 240 są stosowane w różnych kamerach i systemach działających w podczerwieni. Funkcjonują w paśmie 8-14 um, a obrazy rejestrują z częstotliwością do 30-60 Hz. Ich czułość wynosi poniżej 50 mk. W wersji podstawowej - C100C oferowane są bez soczewek.

Nexel montuje japońskie matryce z amerykańską elektroniką. Dostarczany moduł może służyć do obserwacji terenu, wykrywając obecność człowieka z odległości 2 km w różnych warunkach. W USA podobne moduły wykorzystywane są w urządzeniach chroniących granice, porty lotnicze i inne ważne obiekty. Rosji nigdy nie udało się oficjalnie kupić urządzeń o podobnych parametrach.

O możliwości zrealizowania kontraktu poinformował wiceprezes Nexel Defense and Aerospace Boris Danilov na wystawie Interpoltech-2010. NEC Avio zachwala swoje wyroby, jako mniej narażone na ryzyka polityczne (embargo) niż pochodzące w całości z USA. W FR zainteresowanie użyciem C100 wyraziły już różne służby ze struktur siłowych. Matryca nie może być wykorzystana do celów wojskowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.