Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy od 20 lat cywilny lot z Europy do Bagdadu

Lotnictwo cywilne, 30 października 2010

Francuskie linie Aigle Azur zaplanowały na dziś pierwszy od 20 lat lot pasażerski z Europy do Bagdadu. Na pokładzie A319 poleci przedstawicielka rządu i biznesmani.

Start Airbusa A319 linii Aigle Azur z paryskiego lotniska Charles de Gaulle zaplanowano na 23:30 (21:30 GMT). Lot ma potrwać 5 godzin. Na pokładzie samolotu znajdzie się minister handlu zagranicznego Anne-Marie Idrac i ok. 40 towarzyszących jej menedżerów z francuskich przedsiębiorstw.

Ostatni lot z Paryża do Bagdadu odbył się w 1990, już po irackiej inwazji na Kuwejt. Później loty z Europy do Iraku całkowicie przerwano.

Aigle Azur to linie lotnicze należące do francusko-algierskiej rodziny Idjerouidene. Od początku 2011 oferują one stałe, dwa razy w tygodniu, połączenie z Paryża do Bagdadu. Bilet powrotny w klasie ekonomicznej kosztuje 1265 Euro, a w klasie biznes - 2416 Euro. Kolejnym miastem, z którym linie chcą połączyć Bagdad ma być Londyn.

Uruchomienie linii Monachium - Bagdad planowała na 30 września Lufthansa. Jednak loty zostały w ostatniej chwili odwołane. Teraz Lufthansa przygotowuje połączenie z Arbilem w irackim Kurdystanie.


Drukuj Góra