Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Haubice Nextera w Kolumbii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 listopada 2010

Z niewielkim opóźnieniem francuski Nexter zrealizował dostawy lekkich haubic ciągnionych LG-1 MKIII do Kolumbii.

LG-1 MkIII przy masie 1,52 t zapewniają możliwość prowadzenia ognia na dystansach do 18,5 km standardową amunicją NATO i o 1 km więcej, w przypadku wykorzystania pocisków HE-ER G2 oraz US M913. W Kolumbii będą wykorzystywane w terenach trudnodostępnych, zwalczając coraz mniej liczne, ale nadal aktywne oddziały partyzanckie FARC / Zdjęcie: Santiago Rivas

Działa zostały dostarczone do końca września. Obecnie trwa etap szkolenia ich obsługi. Kolumbijczycy 2 lata temu zakupili 20 haubic LG-1 MKIII kalibru 105 mm, wraz z odpowiednim zapasem amunicji. W skład systemu wchodzi również bezwładnościowy system nawigacji Kearfott KN-4051, monitor dowódcy, wyposażenie antywibracyjne oraz generator prądu (zobacz: Dostawy LG-1 MKIII do Kolumbii). Wartośc kontraktu wyniosła 32 mln USD.

Haubice dołączą do innych, lekkich dział, amerykańskich M-101A1. Wejdą w skłąd Batallón de Artillería 10 Santa Bárbara w Buenavista, w departamencie Guajira, w pobliżu granicy z Wenezuelą. Będa mogły być transportowane pod śmigłowcami transportowymi lub na pokładach samolotów. W tym rejonie działają również jednostki, wyposażone w ciężkie haubice General Dynamics APU SBT kalibru 155 mm oraz moździerze kalibru 120 mm.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa - Juana Carlosa Cicalesiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.