Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A400M – finalne porozumienie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 listopada 2010

Wczoraj 7 państw-uczestników programu budowy transportowca Airbus 400M, zawarło ostateczne porozumienie w sprawie finansowania przedsięwzięcia.

</span>Do tej pory Airbus Military zakończył budowę 3 prototypów. Kolejne dwa są w różnych stadiach montażu. Ostatni z nich wzbije się w powietrze w połowie przyszłego roku / Zdjęcie: Airbus Military

Informację przekazał wczoraj minister obrony Francji, Herve Morin. Potwierdził przy tym, że jego kraj zakupi ostatecznie 50 samolotów za 8,4 mld Euro.

Osiągnięte wczoraj porozumienie powtarza zasadnicze punkty wstępnej umowy z marca bieżącego roku. Zakładało ono, że Niemcy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Turcja, Belgia i Luksemburg zamówią ok. 170 samolotów.

Pierwotny budżet programu, 20 mld Euro, został już poważnie przekroczony i wyniesie o 5,2 mld Euro więcej. 2 mld z tej kwoty pokryją bezpośrednio państwa członkowskie. Wyłożą one również 1,5 mld Euro w formie pożyczki, spłacanej z potencjalnych transakcji eksportowych. Resztę pokryje we środków własnych Airbus (zobacz: A400M - szczegóły porozumienia).

Zawarta wczoraj umowa wprowadza niewielkie korekty. Dotyczą one głównie spowolnienia wpłat przez państwa członkowskie - co jest wywołane skutkami wprowadzenia programów oszczędnościowych w większości państw europejskich. Określono również termin pierwszej dostawy na 2013. W marcu przedstawiciele Airbusa twierdzili zaś, że do przekazania pierwszej maszyny dojdzie jeszcze pod koniec 2012.

Do końca bieżącego roku mają zostać zakończone szczegółowe negocjacje, dotyczące finansowania pożyczki eksportowej.

By porozumienie weszło w życie, niezbędne jest jeszcze jego ratyfikowanie przez państwa członkowskie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.