Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iron Dome z opóźnieniem

Wojska lądowe, 09 listopada 2010

Izraelski system antyrakietowy krótkiego zasięgu Iron Dome, osiągnie gotowość operacyjną z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Powodem jest wydłużenie szkolenia obsługi.

</span>System Iron Dome przeznaczony jest przede wszystkim do ochrony obiektów przed atakami z użyciem niekierowanych pocisków rakietowych kalibru 122 mm oraz pocisków artyleryjskich: moździerzowych kalibru 120 mm oraz artyleryjskich, kalibru 152/155 mm. Iron Dome może być także wykorzystany do zwalczania statków powietrznych, w tym śmigłowców i bsl, na dystansach od 4 do 70 km / Zdjęcie: Rafael

W połowie roku przedstawiciele sił zbrojnych Izraela zapewniali, że pierwsze dwie baterie zestawów Iron Dome osiągną gotowość operacyjną w listopadzie bieżącego roku i zostaną rozmieszczone przy granicy z Libanem oraz Strefą Gazy (zobacz: Iron Dome w listopadzie).

Według zachowujących anonimowość oficerów, dyslokacja nastąpi dopiero w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Powodem jest konieczność, dłuższego niż przewidywano, szkolenia żołnierzy obsługi. Obecnie zestawy obu baterii składowane są w jednej z baz wojskowych w centrum kraju. Mogą być one jednak przerzucone nad granice w przypadku wzrostu zagrożenia wznowienia ostrzału przez palestyńskich bojowników.

Każda z dwóch baterii Iron Dome składa się z radaru, stanowiska kierowania ogniem i 3 wyrzutni, każda z 20 pociskami Tamir.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.