Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

California ochrzczona

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 listopada 2010

6 listopada 2010, w stoczni Northrop Grumman Corporation, Newport News, odbyła się uroczysta ceremonia chrztu 8. okrętu podwodnego klasy Virginia.


SSN 781 California z ukończonym kadłubem sztywnym. Jednostka o długości 377 stóp będzie mogła osiągać w zanurzeniu prędkość 25 węzłów / Zdjęcie Northrop Grumman Corporation

Imię nowej jednostce (SSN 781), nazwanej California, nadała Donna Willard, żona Admirała Roberta F. Willarda.

Prace nad Californią rozpoczęły się 15 lutego 2006. Obecnie, zgodnie z zapewnieniami producenta, okręt jest ukończony w 90% i powinien być gotowy do prób morskich wiosną 2011. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe u poszczególnych sekcjach okrętu.


Matka chrzestna okrętu, Donna Willard, w trakcie ceremonii nadania imienia. Oficjalnym mottem okrętu została fraza: Silence is golden czyli milczenie jest złotem / Zdjęcie Northrop Grumman Corporation

Okręty klasy Virginia są odpowiedzią na post-zimnowojenne wymagania marynarki USA. Do zadań jednostek tej klasy należy zwalczanie okrętów podwodnych i floty nawodnej przeciwnika, prowadzenie operacji specjalnych, działań wywiadowczych oraz skrytego stawiania min.

Okręt morze operować zarówno na pełnym morzu, jak i w wodach przybrzeżnych. Jego uzbrojenie stanowią pociski Tomahawk SCLM, torpedy MK-48 ADCAP oraz opcjonalnie minotorpedy Mk 60 Captor.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.