Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sebastian Kawa mistrzem świata

25 grudnia 2007

Sebastian Kawa, zajmując w ostatniej konkurencji 2 miejsce, wygrał II FAI World GP Gliding Champion w Omarama w Nowej Zelandii. To jego kolejny tytuł mistrza świata.

Zwycięzca mistrzostw w Nowej Zelandii, Sebastian Kawa w szybowcu Diana 2 / Zdjęcie: GP Gliding

Ostatnia konkurencja była najkrótsza w mistrzostwach. Tym razem przelot prędkościowy odbywał się po trasie wydłużonego wieloboku 152,3 km, do Mt Hayes i z powrotem. Wyścig rozegrano w trudnych warunkach meteorologicznych, wykorzystując krótkie okno trochę lepszej pogody.

Po starcie prowadził dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej, Nowozelandczyk Ben Flewett. Jednak wkrótce został wyprzedzony przez Australijczyka Bruce Taylora oraz Niemca Michaela Sommera i Sebastiana Kawę lecącego na szybowcu Diana 2.

Na ostatnich odcinkach trasy walka rozegrała się między Polakiem a Brytyjczyk Peterem Harveyem. Ten drugi minimalnie wygrał. Sebastianowi Kawie drugie miejsce w ostatniej konkurencji wystarczyło do ostatecznego, wyraźnego zwycięstwa, z 30 punktami wobec 25 pkt. dwóch kolejnych zawodników. W każdym z wyścigów mistrzostw wygrywał inny zawodnik.

Ostateczna klasyfikacja

II FAI World GP Gliding Champion
1. Sebastian Kawa, Polska, Diana 2 30
2. Uli Schwenk, Niemcy, Ventus 2ax 25
2. Ben Flewett, Nowa Zelandia, ASW 27 25
4. Steve Jones, W. Brytania, Ventus 2ax 24
5. Petr Krejcirik, Czechy, Ventus 2ax 17
5. Michael Sommer, Niemcy, ASG 29 17
7. Mario Kiessling, Niemcy, Ventus 2ax 15
8. Bruce Taylor, Australia, ASW 27 14
8. Giorgio Galetto, Włochy, Ventus 2ax 14
10. Peter Harvey, W. Brytania, ASW 27 13


Drukuj Góra