Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arlington został zwodowany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 25 listopada 2010

23 listopada w stoczni Northrop Grummana w Pascagoula zwodowano USS Arlington, 7. z 10 planowanych okrętów desantowych-doków typu San Antonio.

</span>Okręt o wyporności niemal 25 tys. t i długości 208 m, przeznaczony jest do transportu i desantowania batalionu Marines (do 800 żołnierzy). Z pokładu lotniczego mogą jednocześnie operować 2 samoloty hybrydowe MV-22 Osprey lub 4 śmigłowce CH-46 Sea Knight. Przewóz żołnierzy i sprzętu zapewniają również 2 poduszkowce lub jeden kuter desantowy, oraz do 14 amfibii EFV / Zdjęcie: Northrop Grumman

Okręt został ukompletowany w 77%. Proces jego doposażenia i prób morskich potrwa - wzorem innych jednostek tego typu - ok. dwóch lat. W porównaniu do pierwszych z nich, został nieznacznie zmodernizowany, m.in. przez wykorzystanie nowej instalacji oczyszczania wody.

Jednostki typu San Antonio zastąpią większą liczbę mniejszych, starszych okrętów desantowych. W ciągu ostatnich miesięcy w USA rozpoczęła się jednak dyskusja na temat ich potencjału. Krytycy - powołując się na raport marynarki wojennej sprzed paru lat - wskazują, że jej przedstawiciele ocenili jednostkę jako mało odporną na uszkodzenia i słabo chronioną przed zagrożeniami ze strony współczesnych okrętów bojowych potencjalnych przeciwników. W ostatnich, oficjalnych wypowiedziach, przedstawiciele marynarki wojennej odcinają się jednak od tych ocen, stwierdzając, że desantowce-doki spełniają wymogi US Navy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.