Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UH-60M dla Meksyku

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 27 listopada 2010

Meksykańska Policja Federalna otrzymała 3 nowe śmigłowce UH-60M Black Hawk, dostarczone przez rząd USA w ramach programu Merida.

Śmigłowce zostały przekazane 24 listopada w czasie uroczystości z udziałem ambasadora USA Carlosa Pascuala i ministra bezpieczeństwa publicznego Meksyku Genaro Garcia Luna. Mają być wykorzystane do walki z kartelom narkotykowymi, ochrony instalacji o szczególnym znaczeniu dla państwa oraz pomocy w razie klęsk żywiołowych. Docelowo w ramach Merida Initiative Meksyk ma otrzymać 6 UH-60M.

Pozyskane, fabrycznie nowe maszyny o wartości 64 mln dolarów, są dostosowane do specyfiki działań policji. Meksykańscy piloci zostali przeszkoleni zgodnie ze standardami US Army. W ramach programu Merida władze USA wspierają proces restrukturyzacji meksykańskich sił bezpieczeństwa, przekazując zaawansowane technologicznie wyposażenie, szkoląc oraz udostępniając dane wywiadowcze. Do dnia dzisiejszego Amerykanie wspomogli sąsiadów kwotą 310 mln dolarów. Ma ona wzrosnąć do 495 mln do końca 2011. Administracja Baracka Obamy zadeklarowała, że pomoc dla Meksyku na walkę z kartelami narkotykowymi (sprzęt i szkolenie) sięgnie 1,4 mld USD.

Przekazane śmigłowce są wyposażone w cyfrową awionikę, umożliwiająca loty w goglach noktowizyjnych, system nawigacji oparty na mapach cyfrowych, głowicę do obserwacji w podczerwieni (FLIR), cyfrowy system monitorowania statków powietrznych, wyciągarkę o udźwigu 272 kg oraz cyfrowy system łączności.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.