Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Francja kupiła AT4CS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 listopada 2010

W ubiegłym tygodniu francuska agencja zamówień wojskowych, DGA podpisała ze szwedzkim Saabem umowę o dostawach kolejnej partii granatników AT4CS.

</span>AT4CS kalibru 84 mm nie są w stanie przebić pancerzy czołowych nowoczesnych czołgów podstawowych. Nadają się jednak do niszczenia lżejszych pojazdów, punktów oporu i umocnień. Można je również wykorzystywać w pomieszczeniach zamkniętych / Zdjęcie: MO Francji

To już czwarty zakup przez Francję szwedzkich, jednorazowych granatników. Poprzednio pozyskiwano je w 1996, 2000 i 2003. Broń rodziny AT4 okazał się bowiem lepsza, od jej francuskich odpowiedników, granatników APILAS.

W ostatniej transzy, Szwedzi dostarczą AT4CS, a więc w wersji ze zmniejszonym strumieniem gazów wylotowych, co pozwala na wykorzystywanie broni w pomieszczeniach i doskonale nadaje się do walk w terenach zurbanizowanych.

Wartość kontraktu to 16,1 mln Euro (150 mln SEK). Biorąc pod uwagę cenę jednostkową, może to oznaczać sprzedaż nawet 8 tys. granatników. Broń rodziny AT4 wykorzystywana jest obecnie przez 15 państw.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.