Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patria – zatwierdzenie wyboru AMV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 listopada 2010

Szwedzki sąd administracyjny w Szkokholmie zdecydował w piątek o zatwierdzeniu transakcji zakupu 113 transporterów opancerzonych Patria AMV 8x8.

</span>Finowie musieli czekać niemal półtora roku na zatwierdzenie swojego zwycięstwa. Ostatnia decyzja sądu jest jednak ostateczną /Zdjęcie: Patria

Sąd uznał postępowanie przetargowe za realizowane zgodnie z prawem i odrzucił protest należącego do General Dynamics, szwajcarskiego Mowaga. W ten sposób może wejść w życie decyzja agencji zamówień wojskowych FMV o wyborze Patrii, jako głównego dostawcy 113 transporterów AMV 8x8 (zobacz: Szwecja - a jednak Patria, Kolejny protest przeciw Partii) dla szwedzkich wojsk lądowych.

Pierwszy raz Finowie wygrali przetarg w połowie 2009. Protest ówczesnego, największego konkurenta, BAE Systems Hägglunds, oferującego niedopracowane pojazdy SEP 6x6, okazał się skuteczny i wymusił na FMV ponowne przeprowadzenie procedury wyboru nowego transportera.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.