Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjsko-chińskie ćwiczenia

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 28 grudnia 2007

Przedstawiciele sił zbrojnych Chin i Indii wypowiedzieli się pozytywnie o kolejnych ćwiczeniach wojsk obu krajów. Kilka dni temu zakończyły się pierwsze w historii manewry tego typu.

Indyjski oficer wręcza pamiątkowy medal dla chińskiego żołnierza po zakończeniu ćwiczeń

W ćwiczeniach Hand-in-hand 2007 wzięło udział po stu żołnierzy jednostek specjalnych obu stron. Scenariusz manewrów zakładał likwidację obozu 50-osobowej grupy terrorystycznej działającej na granicy obu państw.

Żołnierze indyjscy przybyli 19 grudnia do Kunmingu, stolicy prowincji Yunnan w południowo-zachodniej części kraju. Następnie przez trzy dni ćwiczono zlokalizowanie i blokadę obozu przeciwnika. Ostatniego dnia, 25 grudnia, przy użyciu czołgów, śmigłowców, moździerzy i granatników przeciwpancernych zajęto bazę i oswobodzono zakładników. Stworzono jednocześnie wspólne, chińsko-indyjskie dowództwo.

Manewry były wynikiem porozumienia o współpracy wojskowej podpisanej przez ministrów obrony Chin i Indii 29 maja 2006. Porozumienie wpisuje się w proces odprężenia między obu państwami, których stosunki od wojny w 1962 pozostawały napięte. Mimo wyścigu zbrojeń z Pakistanem to właśnie Pekin pozostaje największym, potencjalnym zagrożeniem dla Nowego Dehli. Chiny są również dostawcą części uzbrojenia dla Pakistanu. Z drugiej strony oba państwa są zainteresowane w zwalczaniu muzułmańskich grup zbrojnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.