Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bezzałogowy trałowiec

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 grudnia 2010

8 grudnia we francuskim Hennebont zwodowano demonstrator bezzałogowego trałowca Espadon. Projekt realizowany jest przez grupę, złożoną m.in. z DCNS, Thalesa i ECA.

</span>Espadon to niewielki katamaran o długości 17 m i wyporności 25 t / Zdjęcie: DGA

Umowę na budowę trałowca podpisała w lipcu ubiegłego roku francuska agencja zamówień wojskowych DGA, ze środków rządu na pobudzenie gospodarki. Celem projektu jest uzyskanie technologii trałowca, realizującego działania przeciwminowe w całkowicie automatycznym trybie.

Za całość prac odpowiada stocznia DCNS, holowany sonar stworzy Thales, zaś małe roboty podwodne ECA z Tulonu. Ta ostatnia ma na swoim koncie kilkanaście udanych konstrukcji jednostek podwodnych i nawodnych, zarówno dla wojska, jak i odbiorców cywilnych.

Demonstrator wykonała spółka Pech'Alu International, specjalizująca się w budowie konstrukcji aluminiowych, również małych jednostek nawodnych, na podstawie projektu biura HT2 z Nantes.

Po doposażeniu w systemy rozpoznania, Espadon ma zostać poddany cyklowi prób w latach 2011-2012. W przypadku pozytywnych wyników, na jego podstawie może zostać opracowany trałowiec dla Marine Nationale.

Przedsięwzięcie jest częścią programu Système de Lutte Anti-Mines Futur (SLAM), czyli zintegrowanego systemu walki przeciwminowej, realizowanego przez francuską marynarkę wojenną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.