Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finowie kupili AMOS-y

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 grudnia 2010

Przedstawiciele Patria Hägglunds i fińskich wojsk lądowych podpisali umowę o dostawie 18 samobieżnych moździerzy AMOS. To pierwsze, seryjne zamówienie tych pojazdów.

</span>Wieża AMOS została osadzona na podwoziu transportera Patria AMV 8x8. Ma masę niemal 4,5 t. Dwa moździerze kalibru 120 mm zapewniają możliwość ostrzału w promieniu do 10 km, z szybkostrzelnością do 26 pocisków na minutę. AMOS może wykorzystywać pociski precyzyjne Strix. Czas rozwinięcia do strzelania wynosi zaledwie 30 sekund / Zdjęcie: Partia

Zawarta 10 grudnia umowa realizuje zapisy oryginalnego porozumienia z 2003 o rozwoju konstrukcji i dostawach 24 pojazdów. Jej wartość określono na 120 mln Euro.

Obecne porozumienie zakłada dostawy 18 moździerzy samobieżnych produkcji seryjnej, wraz z pakietem serwisowym i szkoleniowym, z opcją na kolejne zestawy. Będą przeznaczone dla jednostek szybkiego reagowania. Fińskie wojska lądowa planują rozpoczęcie służby tych systemów w 2013.

AMOS to wspólne przedsięwzięcie Patria Hägglunds (joint-venture Patria Oyj oraz BAE Systems Hägglunds AB) i fińskich wojsk lądowych. System zamówiła również Szwecja.

Lżejsza, jednolufowa wersja, NEMO, rozwijana przez Patrię, została zamówiona przez wojska lądowe Słowenii, Arabii Saudyjskiej oraz marynarkę wojenną ZEA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.