Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy wycofują 3 tysiące pojazdów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 grudnia 2010

Armia brytyjska planuje wycofanie w ciągu 1,5 roku ok. 3 tysięcy pojazdów opancerzonych. To element nowej Narodowej Strategii Bezpieczeństwa.

Według Janes'a, Ministry of Defence (MoD) Equipment Capability i British Army's HQ Land Forces w Andover w Hampshire przygotowują szczegóły planu wycofania z jednostek co najmniej 2798 pojazdów opancerzonych. To konsekwencja przyjęcia Strategic Defence and Security Review (SDSR). W ciągu najbliższych 5 lat armia brytyjska ma zaoszczędzić 5 mld funtów. Plan ma rozpocząć się od wycofania niepotrzebnego sprzętu, także bojowego. Nieoficjalnie wiadomo, że w ciągu 18 miesięcy będzie to 1,200 bojowych pojazdów rozpoznawczych Alvis (CVR(T)), 1,400 transporterów opancerzonych BAE Systems Bulldog i 198 pojazdów przeciwminowych BAE Systems Vector. Wycofanych zostanie też kilkaset bwp FV510 Warrior.

Wycofane pojazdy mają trafić do magazynów lub zostać sprzedane. Jeśli nie będzie chętnych, trzeba będzie je zniszczyć.

Ostateczna wersja dokumentu ma zostać przedstawiona rządowi w styczniu 2011.

MoD do kwietnia 2011 ma przeanalizować 900 programów obronnych. Krótkoterminowe oszczędności wynikające z ich zracjonalizowania mają sięgnąć 2 mld funtów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.