Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Plany Arianespace

Astronautyka, 04 stycznia 2011

Przedstawiciele Arianespace zamierzają w bieżącym roku wykonać 12 startów rakiet, w tym 6 Ariane 5, utrzymując pozycję lidera na rynku komercyjnych, cywilnych usług kosmicznych.

Start Ariane 5. Rakiety tego typu charakteryzują się dużym stopniem niezawodności i stanowią podstawę wpływów europejskiego koncernu. Większość udziałów przedsiębiorstwa należy do podmiotów francuskich / Zdjęcie: Arianespace

2010 nie był udany dla Arianespace. Obrót zmniejszył się o 10%, do poziomu 900 mln Euro. Udało się przeprowadzić 6 startów rakiet Ariane 5, zamiast 7 planowanych. Fiaskiem zakończyły sie próby wysłania w przestrzeń okołoziemską z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej rosyjskich Sojuzów mimo, że pierwotnie planowano dokonać tego w 2009 (zobacz również: Sojuz w Arianespace).

Mimo tego Arianespace zachowała pozycje lidera na rynku usług kosmicznych. Z 20 cywilnych, geostacjonarnych satelitów komunikacyjnych, umieszczonych w ubiegłym roku na orbicie Ziemi, aż 12 zostało wyniesionych w głowicach francuskich rakiet.

Rozpoczynający się 2011 ma być zdecydowanie lepszym. Władze europejskiego koncernu zapowiedziały przeprowadzenie z Kourou startów 6 rakiet Ariane 5, przynajmniej 2 Sojuzów oraz pierwszego próbnego startu małej rakiety Vega, rozwijanej w Europie od 1998. Dodatkowo Arianespace będzie nadzorowała starty 3 Sojuzów z kosmodromu Bajkonur.

Obecny portfel zamówień dotyczy wyniesienie na orbitę 29 satelitów oraz kilkunastu lotów transportowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra