Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Możliwości 3DELRR

06 stycznia 2011

Lockheed Martin ogłosił zakończenie demonstracji możliwości mobilnego radaru dalekiego zasięgu nowej generacji, zdolnego do wykrywania rakiet balistycznych - 3DELRR.

Druga, finalna demonstracja możliwości Three-Dimensional Expeditionary Long-Range Radar (3DELRR) odbyła się w dniach 16-17 grudnia. Lockheed Martin, w zespole z BAE Systems, Computer Sciences Corp. i ManTech, otrzymał wart 24,9 mln USD kontrakt na rozwój radaru dla USAF i USMC 12 maja 2009 (równocześnie kontrakt wart 22,9 mln USD uzyskał zespół Sensis Corp. z Raytheonem i Moogiem). Program miał trwać 20 miesięcy. Pokaz krytycznych rozwiązań nowego radaru odbył się w marcu 2010. W październiku została zatwierdzona jego podstawowa konfiguracja.

3DELRR ma być w przyszłości podstawowym radarem dalekiego zasięgu USAF służącym do wykrywania, identyfikacji i śledzenia statków powietrznych i rakiet balistycznych o niewielkich wymiarach. Ma zastąpić radar AN/TPS-75. Z kolei US Marines planują, że pochodna 3DELRR może zastąpić radar AN/TPS-59.

Testowany 3DELRR to w pełni funkcjonalny prototyp przyszłego radaru, spełniający wszystkie stawiane mu podstawowe wymagania. Nadzór nad rozwojem i próbami sprawuje Electronic Systems Center z Hanscom Air Force Base.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.