Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa saudyjskiego śmigłowca sanitarnego

Lotnictwo wojskowe, 07 stycznia 2011

4 osoby zginęły w katastrofie śmigłowca medycznego w Arabii Saudyjskiej.

Wojskowy śmigłowiec medyczny leciał do odległego o 240 km Hawtah Bani Tamim po poważnie ranną ofiarę wypadku, którego miał przewieźć do szpitala. Wystartował z bazy ok. 4:30. Informacja o jego rozbiciu dotarła do bazy ok. 7:00. Wrak znaleziono w rejonie al-Hayer, ok. 35 km na południe od Rijadu. Śmigłowiec całkowicie spłonął.

W katastrofie zginęły 4 osoby znajdujące się na pokładzie: saudyjscy piloci Capt. Khalid Bin Juluwi Bin Abdullah Al-Dakheel i First Lt. Mandeel Bin Faleh Bin Bani Al-Sibei, egipski lekarz Amjad Al-Iraqi i filipińska sanitariuszka Rusela Pagalilauan.

Źródła saudyjskie nie podają typu rozbitego śmigłowca. Prawdopodobnie chodzi o Eurocopter SA365. Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.


Drukuj Góra