Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wieże Elbitu dla Brazylii

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 07 stycznia 2011

Zależna od izraelskiego Elbitu, brazylijska spółka Aeroeletronica podpisała ramową umowę o dostawach bezzałogowych wież UT30 BR, jako uzbrojenia brazylijskich transporterów VBTP-MR.

Wieża UT30 na polskim BWP-1... / Zdjęcie: Elbit Systems

Wieża UT30 BR (wariant brazylijski) została wybrana przez wojska lądowe tego kraju w 2009. Złożono wtedy w Elbicie bezpośrednie zamówienie na kilkanaście wież, z przeznaczeniem dla pierwszych transporterów opancerzonych VBTP-MR, rozwijanych w ramach programu Guarani.

W ostatnich dniach 2009 władze wojskowe Brazylii podpisały z Iveco Latin America umowę o zakupie 2044 transporterów 6x6, które mają zastąpić przestarzałe pojazdy rodziny Urutu (zobacz: Brazylia zleca budowę 2044 transporterów).

...i na przyszłym nosicielu, brazylijskim trzyosiowym VBTP-MR / Rysunek: Elbit Systems

Pojazdy będą produkowane w kilku wersjach. Podstawową będzie transporter z rodzimym, zdalnie sterowanym modułem uzbrojenia REMAX (Reparo de Metralhadora automatizada X), dla km i granatników automatycznych.

W wieże UT30 BR - według komunikatu Elbitu - ma zostać wyposażonych kilkaset pojazdów. Potencjalna wartość kontraktu wynosi do 440 mln BRL (ok. 260 mln USD). Umowa określa podstawowe warunki współpracy, w tym również terminarz dostaw.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.