Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Boeinga 727

Lotnictwo cywilne, 09 stycznia 2011

Samolot Boeing 727 irańskich linii Iran Air rozbił się na północy kraju. Zginęło ponad 70 ludzi.

Boeing 727 Iran Air wystartował o 18:00 czasu lokalnego (12:30 GMT) z Mehr Abad Airport w Teheranie z 105 osobami (wg różnych źródeł - 104-106) na pokładzie. 94 z nich to pasażerowie, w tym 2 dzieci. Lądował na lotnisku w Orumiyeh w prowincji Zachodni Azerbejdżan, ok. 700 km na północny-wschód od Teheranu w czasie silnej burzy śnieżnej. Rozbił się przy drugim podejściu, ok. 19:45 czasu lokalnego (16:15 GMT), 15 km od lotniska. Wrak rozpadł się na wiele części, ale nie spalił.

Większość osób znajdujących się na pokładzie zginęła. Według wstępnych danych, nie żyje 77 osób, w tym pilot i reszta załogi.

Według źródeł irańskich, przeżyły tylko 27 osoby, w większości poważnie ranne. Jedna osoba pozostaje w stanie krytycznym. Rannych przewieziono do szpitali w Orumiyeh i Tabriz.

Operację ratowniczą utrudniała gruba, 70-cm pokrywa śnieżna.

Rozbity Boeing 727 miał ponad 40 lat.


Drukuj Góra