Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy pustynnych kameleonów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 stycznia 2011

Amerykańska Advanced Defense Vehicle Systems (ADVS) poinformowała o rozpoczęciu dostaw seryjnych transporterów ADVS 6x6x6 Desert Chameleon dla policji Kuwejtu.

Producent nie ujawnił danych pojazdu. Wiadomo jedynie, że ma niezależne i wydajne zawieszenie, podłogę w kształcie litery v, możliwość montowania dodatkowego opancerzenia, przewozi do 10 funkcjonariuszy oraz, że wyposażono go w 600-konny silnik Caterpillara / Zdjęcie: ADVS

Kontrakt zawarto w 2007. Była to prawdopodobnie umowa, dająca podstawy istnienia spółki. Według dostępnych informacji, przedsiębiorstwo, założone przez Jamesa LeBlanca, zatrudnia 35 osób, a szacunkowy obrót wynosi kilkanaście-kilkadziesiąt mln USD rocznie. Wiadomo również, że ADVS próbowała bezskutecznie wystartować w przetargu na nowy bwp dla wojsk lądowych USA (zobacz: Nowy przetarg na GCV). Strona internetowa spółki istnieje dopiero od kilkunastu dni...

Przedsiębiorstwo powołuje się na doświadczenia spółek Verne (która zaprojektowała m.in. samochód pancerny ASV-150) i General Purpose Vehicles, produkującego pojazdy opancerzone dla policji w układzie 4x4 i 6x6. Związki z nimi ograniczają się jednak prawdopodobnie do faktu zatrudnienia w nich obecnych pracowników ADVS.

Wszystko wskazuje na to, że kontrakt na transportery dla policji Kuwejtu ma małą wartość. Pierwsza transza dostaw - co wynika z opublikowanych zdjęć - ogranicza się do 2 pojazdów. Spółka wyprodukowała ich nie więcej niż 4, włączając w to prototyp. Ograniczona wartość umowy wynika również z faktu, że policja 2,7-milionowego Kuwejtu nie może mieć dużego zapotrzebowania na pojazdy tej klasy, służące w założeniu przede wszystkim do rozpędzania demonstracji lub pacyfikowania zamieszek.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra