Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francja wybiera FN MAG

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 stycznia 2011

Belgijski koncern FN Herstal wygrał kontrakt na dostawę ponad 10,8 tysiąca karabinów maszynowych FN MAG 58 dla armii francuskiej. Nowa broń zastąpi ukaemy AAT N-F1.

FN MAG 58  (Mitrailleuse d'Appui Général) powstał w latach 1950. i jest  obecnie użytkowany przez armie ponad 80 państw, w tym od 1977  amerykańską, gdzie ukaem występuje pod nazwą M240, brytyjską (L7/L8),  szwedzką (Ksp 58), brazylijską (M971), czy kanadyjską (C6) / Zdjęcie: FN  Herstal

W październiku 2007 francuska Główna Komisja ds. Uzbrojenia (DGA) ogłosiła zapytanie ofertowe dotyczące zakupu ponad 10 tysięcy ukaemów (patrz: Nowy ukaem dla Francji, 2007-10-12). 15 stycznia rzecznik prasowy FN Herstal poinformował o podpisaniu umowy na dostarczenie siłom zbrojnym Francji 10 881 uniwersalnych karabinów maszynowych FN MAG 58. Kontrakt o wartości około 100 mln euro ma być zrealizowany w ciągu 8 lat i zwiększyć w tym czasie o 200-300 osób zatrudnienie w zakładach w Herstal. Do końca 2011 armia francuska otrzyma pierwsze 500 ukaemów.

Belgijski  7,62-mm km FN MAG 58 zamocowany na śmigłowcu EC725 Armee de  Terre, widoczny podczas wizyty francuskiego ministra obrony Alaina Juppe  w Afganistanie w grudniu 2010. Zanim podpisano kontrakt na ponad 10  tysięcy ukaemów, MAG był kupowany i montowany na maszynach Caracal i  Cougar / Zdjęcie: MilitaryPhotos

Belgijska broń rywalizowała z niemieckim karabinem maszynowym HK121 oferowanym przez Heckler & Koch (obecnie na etapie prototypu) i południowoafrykańskim SS77 Mk 1 produkowanym przez Denel Land Systems.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.