Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy pancerz Australijczyków

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 stycznia 2011

Australian Defence Apparel (ADA) wyprodukował pierwszą partię nowych osłon balistycznych Tiered Body Armour System (TBAS).

W opinii testujących żołnierzy, TBAS daje się lepiej zintegrować z resztą ekwipunku, pozwala na znacznie większą swobodę ruchu (zwłaszcza w rejonie ramion) oraz jest znacznie lżejsza w porównaniu z innymi typami osłon, eksploatowanych przez Australię / Zdjęcie: DO Australii

Zgodnie ze słowami przedstawicieli departamentu obrony, nowa kamizelka jest lżejsza, lepiej dopasowana do sylwetki żołnierza i wygodniejsza od obecnie noszonych przez Australijczyków w Afganistanie Modular Combat Body Armour System (MCBAS). Ta ostatnia uznawana jest za skutecznie chroniącą żołnierzy, jednak jej mankamentem są gabaryty, znacznie utrudniających działanie w szyku pieszym. MCBAS została zaprojektowana na potrzeby misji irackiej, gdzie większość patroli odbywała się pojazdami. Apele służących w Afganistanie zaowocowały interwencyjnym zakupem lżejszych kamizelek Eagle Marine w USA.

TBAS umożliwia zastosowanie wielu rodzajów wkładów balistycznych dopasowanych do potrzeb konkretnych misji. Australijski resort obrony podkreśla również fakt, że najnowsze oporządzenie będzie produkcji krajowej, co pozwoli na szybką modyfikację zgodnie z potencjalnymi postulatami wojska. Kamizelki zostały przetestowany m.in. przez operatorów sił specjalnych, nurków marynarki wojennej . Kolejnym etapem mają być testy przeprowadzone przez żołnierzy jednostek udających się do Afganistanu. ADA planuje wyprodukować 1600 kompletów oporządzenia w ciągu najbliższych miesięcy.


Drukuj Góra