Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy irackich Eurocopterów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 stycznia 2011

Lutz Bertling, dyrektor generalny EADS Eurocopter poinformował wczoraj o zrealizowaniu pierwszych dostaw śmigłowców EC635 w wersji uzbrojonej, dla jednego z państw bliskowschodnich.

EC635T2+ w czasie testów uzbrojenia w RPA. Zwraca uwagę malowanie śmigłowca w barwach irackich / Zdjęcie: Eurocopter

Informacja nie precyzuje kraju odbiorcy. Wiadomo jednak, że w marcu 2009 ministrowie obrony Francji i Iraku podpisali porozumienie o zakupie 24 śmigłowców EC635 (zobacz: Eurocoptery dla Iraku).

Wiadomo również, że producent współpracuje z południowoafrykańską Advanced Technologies & Engineering (ATE) przy tworzeniu zestawu uzbrojenia, dla lekkich i średnich śmigłowców (Stand Alone Weapons System - SAWS).

Co więcej, jeden z EC635T2+ przeszedł już program testów z systemami rodem z RPA, a prezentowane zdjęcie wskazuje, że integrowany z nimi statek powietrzny występuje w malowaniu i oznaczeniach irackich wojsk lotniczych. Dodać przy tym należy, że Eurocoptery trafią ostatecznie do jednostek lotniczych wojsk lądowych, jako uzbrojone śmigłowce rozpoznawcze i wielozadaniowe.

Lutz Bertling ujawnił wreszcie, że EC635 zostały wyposażone w południowoafrykańskie ppk Ingwe, npr oraz zasobnik z działkiem kalibru 20 mm. Wyposażenie to pokrywa się z zastosowanym w SAWS. Wszystkie te fakty pozwalają stwierdzić, że wczorajsza informacja dyrektora generalnego EADS Eurocopter dotyczy najprawdopodobniej realizowania dostaw dla irackich wojsk lądowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.