Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Akt oskarżenia ws. korupcji w AMW

Strategia i polityka, 04 stycznia 2008

17 osób, mających związek z korupcją w Agencji Mienia Wojskowego, odpowie przed sądem m.in. za ustawienie przetargów związanych z wykonywaniem umów na rzecz Agencji w zamian za łapówki, oszustwa, fałszowanie dokumentów.

Część osób objętych skierowanym do sądu aktem oskarżenia będzie odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Szczecinie przez miejscowa prokuraturę.

Wśród oskarżonych znaleźli się m.in. byli wysocy urzędnicy AMW, w tym: zastępca prezesa AMW w Warszawie Krzysztof B., zastępca dyrektora oddziału terenowego AMW w Bydgoszczy Sławomir W., pracownik sekcji organizacyjnej szczecińskiego oddziału tej Agencji Bogusław P., jeden z dyrektorów oddziału terenowego w Warszawie Henryk D. oraz kierownik sekcji administracyjno-organizacyjnej warszawskiego oddziału Mieczysław P. Krzysztof B. jest oskarżony o kierowanie grupą.

Według prokuratury mężczyźni mieli działać w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała przestępstw o charakterze majątkowym, związanych z gospodarowaniem mieniem Skarbu Państwa, w tym Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie. W sprawie oskarżeni zostali także przedstawiciele jednej ze szczecińskich firm, w tym jej kierownik, zajmującej się m.in. ochroną mienia na terenie całego kraju. Według ustaleń prokuratury, firma dzięki wielokrotnym łapówkom w wysokości od kilkuset do 9 tys. zł, wręczanym urzędnikom, wygrywała przetargi. Pierwszych urzędników AMW zatrzymali w tej sprawie w lutym ub. roku funkcjonariusze CBŚ. W trakcie śledztwa dziesięć osób trafiło do aresztu. Wszyscy zostali już zwolnieni i będą odpowiadać z wolnej stopy. Większość oskarżonych przyznało się do winy. Nie przyznają się do winy byli urzędnicy Agencji. Oskarżonym grozi nawet do 10 lat więzienia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.