Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saab kupuje E-COM

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 lutego 2011

Szwedzki koncern Saab kupił czeską spółkę wytwarzającą symulatory E-COM.

O transakcji poinformował szef Saab Security and Defence Solutions, Henrik Hojer. - Kupiliśmy spółkę wraz z całym potencjałem produkcyjnym i prawami intelektualnymi - powiedział Hojer. Nie chciał jednak podać wartości transakcji. Według Jindřicha Špringla, prezesa Saab Czech s.r.o, szwedzki koncern będzie realizował podobne przedsięwzięcia zarówno w sferze militarnej, jak i cywilnej. Aktywność Saaba w Czechach jest związana z realizacją offsetu związanego z używaniem przez czeskie wojska lotnicze myśliwców wielozadaniowych Gripen.

E-COM ze Slavkova koło Brna wytwarza wiele rodzajów symulatorów. Są wśród nich symulatory urządzeń kontroli lotów i symulatory systemów rakietowych klasy ziemia-powietrze, a także urządzenia do treningu sytuacji taktycznych. E-COM zbudowała m.in. symulator samolotu L-159B (na zdjęciu) i czołgu T-72M4CZ. Spółka swoje wyroby eksportuje m.in. do USA, Niemiec, ZEA i Singapuru. Powstała w 1992, zatrudnia ok. 120 pracowników.

E-COM będzie nadal funkcjonować jako wyodrębnione przedsiębiorstwo, choć w nieco zredukowanej formie, co ma zmniejszyć koszty funkcjonowania. Zwiększy się zakres jego współpracy z Saabem. E-COM będzie korzystać z sieci handlowej i marketingowej szwedzkiego koncernu. Chcemy wykorzystać efekt synergii na bardzo konkurencyjnym światowym rynku - podsumował transakcję szef E-COM, Ivan Jandl.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.