Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny AW139 dla Estonii

Lotnictwo cywilne, 16 lutego 2011

W czasie uroczystości w Tallinie przedstawiciele estońskiej straży granicznej odebrali w poniedziałek 3. śmigłowiec AgustaWestland 139. To jednocześnie pierwsza maszyna w wariancie SAR.

Nowy śmigłowiec pozwoli spełnić estońskim służbom granicznym standardy strefy Schengen / Zdjęcie: AgustaWestland

Pierwszy AW139 trafił do estońskiej straży granicznej (Politsei- ja Piirivalveamet) w 2007. Rok później dołączył do niego drugi egzemplarz. Przekazany w poniedziałek jest pierwszym, skonfigurowanym w wariancie SAR, a więc z wyciągarką ratunkową, systemem unikania kolizji TCAS, nowoczesnymi systemami optoelektronicznymi, radarem pogodowym, mapami cyfrowymi, kokpitem przystosowanym do wykorzystania gogli noktowizyjnych oraz dedykowaną aparaturą łączności. Może latać w warunkach oblodzenia.

Wszystkie śmigłowce stacjonować będą na razie w Tallinie. Po osiągnięciu gotowości operacyjnej przez ostatni z AW139, jeden z nich zostanie przerzucony na wyspę Saaremaa, dla bardziej sprawnego dozorowania zachodnich regionów kraju.

Estońska straż graniczna posiada również jeden mały śmigłowiec Enström-480, dwa czeskie Lety L-410 Turbolety i Cessnę-172.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.