Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie rezygnują z Seahawków

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 19 lutego 2011

Indie zrezygnowały z 16 śmigłowców MH-60R Seahawk oferowanych od 2008 przez USA. Nowe śmigłowce zostaną wybrane w przetargu.

Ministerstwo obrony Indii rozpisało przetarg na 16 śmigłowców wielozadaniowych (MRH, Multirole Helicopters) w 2006. 2 lata później postępowanie przerwano i wznowiono we wrześniu 2008. Swoje oferty przedstawiło dwóch producentów: Sikorsky z S-70B Seahawk i NHIndustries z NH90 (złożenie oferty zapowiadał też Rosoboronexport z Ka-226T). Jednak Indie zdecydowały się na propozycję Pentagonu, odkupienia używanych śmigłowców MH-60R z zapasów US Navy. Po ponad 2 latach negocjacji kontraktu nie podpisano.

MRH mają zastąpić przestarzałe UH-3 Sea King. Mają służyć przede wszystkim do zwalczania okrętów podwodnych i nawodnych, ale też do prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych. Warunki przetargu przewidują zakup 16 śmigłowców w 3 partiach w ciągu 46 miesięcy, z opcją na 44 kolejne. 30% wartości kontraktu dostawca ma reinwestować gospodarce indyjskiej. Wartość programu jest szacowana na miliard dolarów.

Obecnie w wyposażeniu marynarki indyjskiej znajduje się ok. 30 Sea Kingów, które kupione były w USA w latach 1970. Wszystkie wymagają remontów i modernizacji. W praktyce większość z nich nie nadaje się do normalnej eksploatacji.

Testy oferowanych Indiom S-70B i NH90 zaplanowano na marzec br.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.