Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie z NC3A

Strategia i polityka, 24 lutego 2011

Dzisiaj przedstawiciele Polski podpisali w Hadze z Agencją NATO ds. Konsultacji, Dowodzenia i Kierowania (NC3A) umowę, otwierającą drogę do łatwiejszej współpracy w dziedzinie rozwoju systemów związanych z C4 ISR.

Jacek Olbrycht Dyrektor Generalny MON i Georges D'hollander, dyrektor naczelny NC3A po podpisaniu umowy / Zdjęcie: NC3A

Umowa dotyczy współpracy w dziedzinie rozwoju technologii obrony przed atakami w cyberprzestrzeni, wymiany informacji wywiadowczych, rozpoznania i sojuszniczej interoperacyjności. Dotyczy to m.in. testowania systemów przesyłu danych w standardach Link 11B i Link 16, wsparcia działań, w celu przyłączenia Polski do Afghanistan Mission Network, nowego systemu przesyłu danych wywiadowczych i dowodzenia, wreszcie współdziałania w dziedzinie obrony informatycznej, w tym interakcji między instytucjami NATO, UE i podmiotami prywatnymi, co jest szczególnie istotne w świetle zbliżającej sie prezydencji polskiej w Unii.

Reguluje ona zasady współpracy z sojusznikami, z jednej strony dając dostęp do technologii zachodnich czy możliwości korzystania z zagranicznych laboratoriów, z drugiej - ułatwiając polskim podmiotom branie udziału z natowskich programach badawczo-rozwojowych. Wszystko dzięki dostępowi do wspólnych projektów. Powinno to ułatwić rozwój systemów C2 w Polsce, zredukować koszty i czas prac. Na takie same pozytywy liczą również nasi partnerzy. Umowa powinna również przyczynić się do uzyskania sojuszniczej interoperacyjności w dziedzinie C2.

Umowę podpisano w obecności ambasadora Bogusława Winida, Dyrektora Departamentu Informatyki i Telekomunikacji MON, Romualda Hoffmanna i innych, wysokich rangą przedstawicieli i oficerów resortu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.